Klimatyzacja

Zadaniem klimatyzacji jest utrzymanie komfortowych warunków w pomieszczeniu w którym się znajduje. Zapewniają odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza. Dodatkowo, dzięki zastosowanym filtrom czyszczą powietrze z kurzu oraz drobnoustrojów. Wpływa to na komfort ludzi zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i w miejscach pracy. Klimatyzację wykorzystuje się również w pomieszczeniach, w których magazynuje się żywność i inne produkty wymagające odpowiednich warunków.

Ponieważ lata z roku na rok są bardziej upalne, coraz większa ilość klientów indywidualnych oraz firm decyduje się na klimatyzację. W upalny dzień każdy marzy, by choć na chwilę schować się w chłodniejszym pomieszczeniu.

Projektowanie klimatyzacji

Rozpoczynamy od analizy potrzeb konkretnego Klienta, aby w konsekwencji zaproponować mu rozwiązania, które idealnie wpiszą się w jego oczekiwania.

Montaż klimatyzacji

To doskonały pomysł dla każdego, kto ceni sobie owocną pracę oraz efektywny wypoczynek bez względu na porę roku.

Serwis klimatyzacji

Oferujemy profesjonalną pomoc zarówno w ramach czyszczenia klimatyzacji, jak i niezbędnych przeglądów oraz napraw urządzeń klimatyzacyjnych.

Rodzaje systemów klimatyzacyjnych montowanych przez ClimaWell
Klimatyzatory typu split

System klimatyzacji złożony z jednej jednostki wewnętrznej i jednego agregatu. Zestaw ten jest typową podstawową jednostką montowaną w wielu domach i biurach. Jego niewątpliwymi zaletami są niewielkie wymiary oraz prosty montaż.

Klimatyzator ścienny

To najpopularniejszy rodzaj jednostki wewnętrznej klimatyzatorów. Z racji sposobu montażu (na ścianie w jak najwyższym miejscu) pasuje do większości pomieszczeń. Dzięki regulowanym żaluzjom, chłodząc, wieje równolegle do sufitu a grzejąc, kieruje strumień powietrza w stronę podłogi.

3.
Klimatyzator kasetonowy

W przypadku braku ścian do montażu klimatyzatorów (przeszklenia, szafki) pozostaje nam sufit. I właśnie do tego typu zastosowań powstał klimatyzator kasetonowy. Jest to urządzenie do umieszczenia w zabudowie sufitu, świetnie może zastąpić klasyczny kaseton umieszczony w domowym suficie, stąd wzięła się jego nazwa. Urządzenie nadaje się również do dużych powierzchni biurowych, ponieważ dzięki czterem żaluzjom pozwala rozwiać chłodne powietrze równomiernie wokół siebie.

Klimatyzator kanałowy

Idealnym rozwiązaniem, by chłodzić kilka pomieszczeń, jest klimatyzator kanałowy, ukryty w suficie lub na poddaszu. Potrafi on precyzyjnie rozprowadzić powietrze do wielu wnętrz. Świetnie sprawdza się również w przemyśle, dzięki możliwości kierowania powietrza kanałami dokładnie w miejsca, gdzie potrzebny jest chłód.

Klimatyzator przysufitowo-przypodłogowy

Ten typ klimatyzatora świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o skośnych ścianach, gdzie nie można zamontować innego urządzenia. Pasuje idealnie w miejsce grzejnika i w pełni zastępuje jego funkcję, nie tylko chłodząc powietrze, ale i je ogrzewając. Urządzenie to z racji dużego zasięgu strumienia powietrza można również montować pod sufitem.

Klimatyzatory MultiSplit

Ten system klimatyzatorów charakteryzuje się większą ilością jednostek wewnętrznych (od 2 do 5) i jedną jednostką zewnętrzną (agregatem). Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca na elewacji budynku bądź dachu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można połączyć wiele rozwiązań na jednym urządzeniu zewnętrznym, które chłodzi nam cały dom.

Nabijanie klimatyzacji Climawell - tanio i skutecznie

Właściciele domów, którzy zainwestowali w wysokiej klasy system prawdopodobnie nigdy nie będą musieli wymieniać płynu chłodzącego w układzie klimatyzacji. Sprzęt został zaprojektowany z zamkniętą pętlą – jeśli nic się nie stanie, płyn chłodzący powinien wystarczyć na cały okres użytkowania klimatyzatora. Jednak zdarzają się sytuacje – co może wymagać wymiany płynu chłodzącego, bądź działania jakim jest nabijanie klimatyzacji Szczecin, które również posiadamy w ofercie.

Co może wskazywać na konieczność nabijania klimatyzacji?

  • przecieki w układzie klimatyzacji,
  • nieprawidłowe działanie klimatyzatora.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Climawell, jeśli chcą Państwo uzyskać wskazówki dotyczące diagnozowania problemu z płynem chłodzącym i rozpoznawania, kiedy potrzeba nabijania. Naszą domeną jest serwisowanie klimatyzacji na terenie Szczecina i okolic, w tym jej nabijanie. Jeśli więc mają Państwo jakiekolwiek pytanie w tym zakresie, jesteśmy do dyspozycji. Z chęcią się zajmiemy tym tematem – szybko, tanio, profesjonalnie!